Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 4 Aprilie , 2011
Vlasin arata dovada!
* Vasile Vlasin, consilier baimarean din partea PDL, a invitat presa maramureseana la o intalnire prin care a vrut sa lamureasca eterna problema a cazierului sau. Vlasin a venit cu o adresa din partea Ambasadei Austriei prin care se arata ca nu a fost condamnat pentru vreun delict, pe teritoriul Austriei.
Invitatia a fost primita cu interes de presa. Toti se asteptau ca Vlasin sa isi anunte oficial candidatura la Primaria Baia Mare. Oarecum surprinzator, consilierul pedelist a scos un teanc de acte si a aratat adresa ambasadei austriece.
„De multi ani numele meu a fost terfelit in fel si chip. Am decis ca este de ajuns. La sfarsitul anului trecut m-am adresat Ambasadei austriece pentru a clarifica odata pentru totdeauna aceasta problema. Am primit raspuns din care se vede limpede ca nu am nici o problema. Cazierul judiciar este in regula. Din acest moment cine va mai arunca cu murdarii asupra mea va fi actionat in instanta”, a spus Vlasin. Vocea grava si ferma a aratat ca este hotarat sa faca precum a spus. Nu stim in ce masura povestea aceasta se va termina, probabil in apropiata campanie se va mai auzi cate una-alta. Pentru presa va fi „carne proaspata”.
Pe de alta parte, Vasile Vlasin a evitat sa isi anunte candidatura, semn ca si la PDL lucrurile nu sunt foarte clare. Consilierul baimarean a spus ca este interesat de candidatura, dar nu poate spune daca si cum. Nu a vrut sa spuna nici ce va face daca partidul va desemna un alt candidat. Vlasin a parut sigur pe candidatura sa, dar va mai trebui sa treaca cateva zile pana se vor clarifica lucrurile si la pedelisti. El a vorbit si de planurile sale imediate, respectiv infiintarea unei camere de comert regionala, care va avea sediul in Baia Mare.
Aceasta initiativa are la baza sprijinul, a afirmat Vlasin, unor ambasadori in Romania, printre care si cei ce au vizitat recent Maramuresul la invitatia lui Vlasin.
Legat de afacerile sale, consilierul pedelist a facut si o invitatie in Germania, unde sunt stabiliti parintii lui si unde are o ferma pomicola. Se anunta o campanie fierbinte pentru Primarie!
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.