Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Marţi , 15 Februarie , 2011
Un nou proiect social marca Catalin Chereches: „Ascult baimareanul” – Te implici i
* Deputatul independent Catalin Chereches, a lansat proiectul social „Ascult Baimareanul”. Locul ales de parlamentarul maramuresean a fost una din pungile de saracie din cartierul baimarean, Ferneziu.
„Ascult baimareanul” este locul in care Catalin Chereches doreste sa se intalneasca cu baimarenii, minut de minut, ora de ora, zi de zi. Aici e unul dintre locurile unde problemele noastre devin prioritatile sale.
Primul pas spre prosperitatea comunitatii noastre este ascultarea cetateanului. „Pana acum ne-am intalnit pe strada, la biserica, la scoala, la sedinte, pe terenul de joaca, pe santierele de constructii, la spitale, la primarie, la piata. Sunt locuri unde ascult mereu baimareanul. Am fost si am ramas vecinul, colegul, amicul, camaradul vostru. Eu ma declar omul vostru pentru a va duce problemele la cei la care nu puteti ajunge, mediator intre voi si toate autoritatile catre care accesul e greu si intortocheat. Sunt onorat de increderea voastra. Usa cabinetului meu parlamentar este mereu deschisa pentru baimareni. Mai mult, oricand simtiti ca sunteti uitati, folositi sau nerespectati, ma puteti trage de maneca”, declara deputatul Chereches. „Ascult baimareanul” este locul in care puteti lasa ideile si sperantele voastre pentru Baia Mare. Este locul unde veti putea raspunde la intrebari ce privesc orasul nostru, cartierul sau strada pe care locuiti.
La chioscurile de ziare din Baia Mare veti gasi cutiile alb-albastre, „Ascult Baimareanul”. Acolo sunteti invitati sa introducti taloanele din ziare. Va sta la dispozitie si site-ul special creat pentru acest proiect social, unde puteti raspunde la intrebarea saptamanii si astfel sa participati la tombola cu premii. La finalul lunii va fi organizata o extragere speciala pentru un premiu substantial!
„Va multumesc pentru oportunitatea de a invata din experienta voastra de viata. Acest acces este o bogatie mai valoroasa decat cea pe care o poti depune la banca. In plus, e o valoare neatinsa de criza economica. Pentru mine conteaza parerea voastra, am contat si contez pe voi. Impreuna vom fi participanti la constructia orasului nostru” - Catalin Chereches
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.