Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/uac-europe-sponsor-oficial-la-evenimentul-luna-aviatiei-din-cluj-napoca.jpg)
UAC Europe, sponsor oficial la evenimentul „Luna aviaţiei” din Cluj Napoca
UAC Europe, unul dintre cei mai importanţi producători de componente pentru aviaţie din lume, a devenit sponsorul principal şi, totodată, unul dintre punctele de atracţie şi interes a evenimentului Luna aviaţiei - Euroavia - Cluj-Napoca.
În perioada 31 Martie - 4 Aprilie, Euroavia Cluj-Napoca a organizat evenimentul „Luna aviaţiei”, care a oferit oportunitatea de a participa la multiple prezentări orientate pe informarea şi instruirea cunoştinţelor în domeniul aeronautic.
Evenimentul a debutat la începutul săptămânii, luni, cu o prezentare despre Istoria aviaţiei, realizată de Diana Oţel şi Irina Pop, ce are ca scop familiarizarea studenţilor cu evoluţia tehnologiei în domeniul aeronautic. Au urmat apoi, prezentările: Avioane militare, susţinută de Mihaela Popescu şi Daniel Timiş, Avioane Comerciale, susţinută de Ilona Matyas şi Alex Rotari.
În 2 aprilie, studenţii au fost aşteptaţi la Facultatea de Construcţii de Maşini, unde au participat la prezentarea companiei UAC Europe, realizată de Kinga Rădulescu Szabo, director de Resurse Umane, care le-a oferit, pe lângă informaţii despre companie, şi o viziune asupra iniţierii unei cariere în acest domeniu. Prezentarea a avut un succes deosebit în rândul studenţilor. De altfel, UAC Europe este deja un partener tradiţional al evenimentelor de acest fel.