Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu BotiÈ™ pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 21 Februarie , 2005
Tandemul justiþiarilor
Lolek ºi Bolek, Tom ºi Jerry, Jake ºi Grãsanul, Chip ºi Dale, Stela ºi Arºinel sau alte cupluri celebre ar pãli în faþa unuia care face tot hazul pe holurile Palatului de Justiþie din Baia Mare. Înarmat cu un sarcasm lipsit de orice fineþuri ºi rãsculat împotriva oricãror ziariºti dispuºi sã riºte un conflict de idei cu persoana sa, avocatul Vasile Jurj, un declarat adept al tragerii de ºireturi, s-a aliat cu un alt zâmbãreþ arãtãtor de dentiþie prin instanþele noastre, avocat ºi la fel de fost procuror ca ºi Jurj, Ioan Blãjan, în speranþa încropirii unei rezistenþe anti-gazetãreºti, care sã þinã sus stindardul celor care ne oferã lecþii de drept. Dacã percepem zâmbetul lui Blãjan ca pe un element de vestimentaþie al figurii avocãþeºti, fruntea încruntatã a lui Jurj încã ne stârneºte râsul. Atâta încrâncenare într-un caz în care miza nu o mai reprezintã nici banii, nici pedepsirea profesorilor, nici daunele morale ale propriului fiu, ci numai orgoliul rãnit de avocat neconvingãtor?
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.