Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 28 August , 2006
Se poate, ba, George?
De cand este consilier local si democrat, Pop George a invatat ca politica nu este un mic hobby. Ba, a prins si micile sau marile smecherii ale alesilor locali. Intr-o normalitate pe care ne-o dorim, ar fi trebuit ca primul lucru invatat sa fie cum face el, George Pop, sa ajute comunitatea. Nu a fost sa fie. Consilierul democrat este o deziluzie pentru multi, chiar si pentru colegi de-ai lui de partid. Norocul daca e un noroc (poate a fost o sansa) se numeste o crasma care ii aduce un venit oarecare. Ar mai fi vrut sa aiba o gelaterie, dar un anumit proiect „drag” lui i-a stricat jucaria. De atunci, Pop e de nerecunoscut. Nu il mai vezi pe la televiziuni, discutand discutii si dand solutii pentru tot ce nu ii place. Nici la sedintele de comisii, ori de CL, nu mai e activ. Ba pleaca, ba nu vine, revine, iar pleaca, este intr-o miscare browniana greu de explicat. Nu noua, ci alegatorilor care l-au trimis in CL sa stea la sedinte si sa aiba o participare activa. Pe de alta parte, nu a fost incantat ca noi (GAZETA) nu am cazut pe spate si, in “nesimtirea” noastra, ne-am permis sa scriem ce am vazut la sedinte si, mai ales, ce am auzit. Din acest motiv, George de Pop a inceput sa ne urecheze cum a considerat el de cuviinta. Nu are importanta si nu a avut, pana a inceput cu glumite care ne arata caracterul lui de aghiotant al liderului democrat si social-democrat (nu se stie exact cu cine voteaza). Zilele trecute, la o sedinta de comisie, am ajuns si noi sa participam, fiind prin zona. Daca ceilalti consilieri au avut o reactie normala la vederea redactorilor GAZETEI (unul din cei doi care asista de obicei la aceste minunate sedinte), Pop George a exclamat: „Unde-i aghiotantul?”, respectiv colegul redactorului GAZETEI. Nu suntem orgoliosi, nici vanitosi, dar chiar George Pop sa ne ia in balon, ni se pare prea mult. Nu ajunge ca Dolha ne acuza de manipulare cu caseta. Ba, George, aghiotant e ala care e atasat pe langa un ofiter, comandant, sef de unitate militara, indeplinind atributiunile unui secretar. Mai de graba tu esti un aghiotant al interesului personal, din moment ce faci doar ce doresc muschii tai. Politica-i o curva!
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.