Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/author/medium/mihai-dragus.jpg)
Miercuri , 22 Iunie , 2011
Romania nonsensului giratoriu / Pentru ce te mai platim noi, Casule? (a doua oara)
Mi-am propus sa insist. Atata sa-l intreb pe Neica Cas pentru ce-l platesc, pana i s-a subtia e-obrazul, e-contractul si e-bunulsimt si ori mi-a raspunde, printr-o lista cu ce cheltuie si de ce (pana la urma sunt banii prostilor ca mine, iar prostii au dreptul sa stie), ori o sa-mi trimita recipisa cu scutire si scuzele de rigoare in nota de subsol. Si daca tot s-a obosi sa-mi trimita, poate sa anexeze si lista cu salariile necalificatilor de pe-acolo. Ca sa inteleg si eu cum un absolvent de seral (cu magna cum laudae, ce-i drept) isi poate permite sa vorbeasca cu medicii precum cu aurolacii din autogara.
Un alt lucru pe care nu-l inteleg e e-programarea. Adica cum sa procedez sa-mi e-planific e-boala ca sa pice fix in data stabilita pentru consult si fix intre cele 20 de e-planificari si e-boli prevazute pe cap de medic, ca sa-mi pot lua aspirina din banetul pe care Neica Cas ii baga in e-jeb.
Nu mi-ar trebui nici smecta, daca as sti ca banii aia se duc, cand se duc, la un copil. Sau la un om valoros care o asteapta pe necalificata de la CAS sa binevoiasca a-i semna hartiile pentru a beneficia de viata. Dar simt un nod in gat - si ala cred ca e smecta facuta bolobot, urcata fara veste, in ziua de salariu - cand stiu ca aia 50 de lei de la fiecare pensionar, alaturati celor trasi frumusel din salarii, merg pentru schimbarea lui Vasilica in Vasilica. Nu stiu carui fapt i se datoreaza onoarea, nici daca Neica Cas s-a saturat de gonflabile si si-a propus sa-si creeze e-femeia fatala. Nici nu ma intereseaza.
Data viitoare va fi a treia oara.
Mihai DRAGUS
mihai.dragus44@gmail.com
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.