Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/psd-maramures-8.jpg)
PSD Maramureş a primit doi primari, cinci viceprimari, un consilier judeţean şi 13 consilieri locali
De la PP-DD Băiuţ s-au transferat la PSD, Adrian Cosmin Buda şi Augustin Buda, aceştia fiind viceprimarul comunei, respectiv consilier local în Băiuţ. În cadrul organizaţiei locale a PSD Vadu Izei au fost primiţi foştii UNPR-işti, Ioan Boşca (viceprimar) şi consilierul local Ioan Mihnea. Gheorghe But, consilier local în Baia Sprie a trecut de la PP-DD la PSD, iar în Seini, viceprimarul Octavian Bodea a lăsat barca PDL, pentru a se alătura social-democraţilor.
Şi liberalii au pierdut doi oameni importanţi, respectiv consilierul judeţean Vasile Ban, inspector şcolar general adjunct şi pe viceprimarul localităţii Recea, Valer Mădăras.
Liderul judeţean al PSD Maramureş, Gabriel Zetea, a arătat faptul că toţi aleşii locali şi judeţeni care îşi doresc să facă politică şi administraţie de calitate alături de social-democraţi sunt primiţi cu braţele deschise. „Odată îndeplinite prevederile Ordonanţei 55, venim cu transparenţă în faţa presei şi a opiniei publice şi anunţăm aleşii locali care au ales să treacă la PSD Maramureş”, a spus preşedintele filialei judeţene a PSD, Gabriel Zetea.