Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 23 Ianuarie , 2006
Procesul consilierului-proxenet
In 17 ianuarie, justitia maramureseana a decis separarea acuzatiilor care i se aduc ex-consilierului municipal Teofil Luca, fost proprietar al cabanei Firiza. In primul dosar Luca e acuzat de proxenetism si asociere in vederea comiterii de infractiuni, cel de-al doilea dosar privind infractiunea de trafic de persoane (inculpatul fiind acuzat ca in urma cu doi ani a organizat in Republica Moldova o selectie in urma careia o candidata a fost angajata ca „barmana”). Este asteptata marturia Ludmilei Chiper, care a fost citata pentru urmatoarea „runda” si reaudierea catorva martori (printre care Radu Ignat, politist care avea in aria de responsabilitate si cabana de la barajul Firiza, acesta fiind considerat de acuzare unul dintre martorii-cheie). Reamintim ca in 1998 baza nautica de la Firiza a intrat in posesia firmei SC Revolta, patronata de Luca Teofil, pe atunci consilier municipal. „Afacerea” s-a soldat cu distrugerea ambarcatiunilor de competitie, folosite inclusiv pentru „senzatii tari” (vezi articolul GAZETEI „Sex in barcile campionilor”).
Claudiu BABAN
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.