Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Politistul-rapsod Lupu Rednic a incalcat legea, a abuzat de statutul de politist, si-a amenintat colegii „micimani”, iar unui sofer care nu s-a dat deoparte din calea sa i-a rezolvat o amenda de 5 milioane de lei. Aventura rutiera s-a petrecut pe strazile din Sighisoara si a fost relatata de Catalin Ursu, conducatorul auto care a avut ghinionul sa-l intalneasca in trafic pe proprietarul masinii cu numarul MM 99 LUP.
Aparent amuzant, Lupu si Ursu s-au intalnit pe drum. Deranjat de faptul ca masina din fata sa nu s-a dat deoparte exact in momentul in care a claxonat insistent, politistul-rapsod a scos pe geamul lateral un pet, probabil cu intentia de a-l arunca in colegul de trafic. Dupa efectuarea depasirii, Lupu a franat brusc (pentru a evita coliziunea). Cand Ursu a trecut pe cealalta banda, politistul maramuresean l-a urmarit pana cand soferul din Sighisoara a oprit sa reclame unui politist manevrele neregulamentare si periculoase efectuate de “tovarasul de drum”. Dupa ce si-a declinat plin de importanta identitatea, politistul-rapsod i-a cerut agentului de politie din Sighisoara sa-l sanctioneze pe soferul care l-a deranjat si “sa-i trimita personal dovada amenzii, ca altfel ia masuri”. Ursu s-a ales cu o amenda de 5 milioane lei pentru ca “s-a adresat nepotrivit numitului Lupu Rednic”, dar omul isi mentine ideea ca politistul-rapsod “poate sa fie si hip-hopp-er, atita timp cat a incalcat legea si a abuzat de statutul de politist”. Asta-i povestea Lupului, mare om, mare caracter!
Mircea CRISAN
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.