Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Iar Ana are mere. Insa oricat ar fi foamea de mare, nu se compara cu perlele. Deci Pasca e mai avut incheiat rationamentul. Dupa ce s-a repezit sa il intimideze pe primarul Cristian Anghel cu cutremuratoarea veste ca va pune sechestru pe cladirea Primariei Baia Mare, Gheorghe Pasca, ortacul-sef din Maramu’, ne da de gandit. De unde stie el al cui este terenul pe care se afla Primaria? A facut probabil sapaturi, desi noi am auzit ca nu a fost niciodata in subteran. Sau orizontul sau intelectual e atat de limitat, incat sa creada ca acest lucru e posibil, asa cum crede ca noi suntem naivi sa luam de bun faptul ca dupa 2007 vom vedea puternici investitori straini cumparand minele noastre, asa cum singur s-a laudat. Ca se vor cumpara, sigur, se poate, dar nu strainii vor investi, ci cei care detin prospectiunile geologice cu zacamintele neexploatate, cum ar fi Ioan Hudrea&Co. Asa se poate. Cat despre Pasca, nu ne facem probleme, are destule case faurite din minuscula indemnizatie de lider de sindicat, pentru a-si alina batranetile, iar daca nu, sigur ii va gasi primarul “focus” din Cavnic o slujba decenta. Ca-l iubesteee, foarteee!
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.