Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/o-noua-interfata-la-arta.jpg)
O nouă interfață la „ARTĂ”
Consiliul Județean Maramureș anunță lansarea paginii web a Muzeului Județean de Artă „Centrul Artistic Baia Mareˮ, care a avut loc miercuri, 18 mai 2022, cu ocazia celebrării Zilei Internaționale a Muzeelor.
În ultimii ani, activitatea muzeelor s-a diversificat, iar extinderea în mediul online a devenit atât o necesitate, cât și o consecință a adaptării continue.
Astfel, Muzeul Județean de Artă „Centrul Artistic Baia Mareˮ sărbătorește Ziua Internațională a Muzeelor prin lansarea paginii web, într-o variantă îmbunătățită, cu o interfață mult mai atractivă pentru vizitatori, cu o cromatică și un design potrivit instituției cu profil artistic, precum și cu un conținut științific adaptat nevoii de accesibilizare și strategiei de digitalizare a patrimoniului.
Prezentarea realizată de drd. Oana Enășel, referent marketing, a fost transmisă live pe pagina de Facebook a muzeului @MJACABM.
Așadar, Muzeul Județean de Artă „Centrul Artistic Baia Mare vă dă întâlnire online pe www.muzartbm.ro.
Biroul de Presă al Consiliului Județean Maramureș