Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu BotiÈ™ pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Am prezentat in ultimele doua numere ale publicatiei drama familiei Balaj din Handalul Ilbei. O femeie, mama a sase copii, a ramas vaduva dupa ce sotul ei a fost prins intr-o galerie de mina de pamantul care s-a surpat peste el. Omul incerca sa asigure copiilor un ban in plus, pentru ca in urma inchiderii minei a ramas fara venit. Am facut apel la cei care pot si doresc sa ii ajute pe copiii celui ucis de mina si saracie. Povestea a trecut granitele tarii, iar Gazeta de Maramures impreuna cu niste prieteni din Canada au strans 630 de Ron pe care i-au oferit familiei Balaj. Sensibili la drama micutilor care vor creste fara afectiunea tatalui, au fost si reprezentantii firmelor Hofer si Andana Pan, care au trimis familiei Balaj alimente. Ajunsi acolo cu transportul, i-am gasit acasa pe Alexandra, fiica cea mare si pe cei mai mici, Florin si Ana. Ilie, Nicu si Lica erau la scoala. Ana si Florin s-au inveselit de cum au vazut dulciurile si bunatatile primite. Am incercat sa o tragem de limba pe Alexandra, sa vedem daca mai au nevoie de ceva, dar mama ei a invatat-o sa fie modesta si sa nu ceara. Ne-a spus insa ca s-au bucurat ca i-a ajutat lumea, chiar oameni necunoscuti. Cel putin pentru o vreme, nu au probleme cu mancarea. Ne-au multumit noua si celor care i-au ajutat. Noi mentinem lista deschisa pentru cei care doresc si pot sa ajute, fie ca este vorba de bani, alimente, haine, acestea pot fi duse direct familiei Balaj, din Handalul Ilbei, la numarul de casa 97 sau pot fi lasate la sediul redactiei noastre, Baia Mare, Bulevardul Traian, bl 23, ap 9.
Adriana SZABO adriana@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.