Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 18 Septembrie , 2006
Noroc cu Basescu
Recenta vizita a presedintelui Traian Basescu in Baia Mare i-a prins pe politistii de la Politia Rutiera total nepregatiti. In zona Pietei de alimente „Izvoare” traficul s-a desfasurat cu viteza unui cortegiu funerar. E drept ca in apropiere e cimitirul „Horea”, da’ nu de aia masinile mergeau bara-n bara, cu viteza melcului, ci pentru ca niste politisti care trebuiau sa dirijeze circulatia, eventual s-o fluidizeze, au uitat ca traseele din zona Centrului Vechi trebuie deviate. Noroc cu Basescu, ca n-a stat mult prin zona... Doamna in rosu La plecarea lui Basescu din Palatul Administrativ, a fost momentul in care presedintele a facut „baia de multime”, dupa cum carcotesc adversarii lui politici damboviteni. Fara frica sau complexe, presedintele a dat mana cu baimarenii adunati la Palat. Cu unii s-a si pupat. La intrarea in masina, una din secretarele vicepresedintilor de CJ i-a strigat lui Basescu ca este asteptat si alta data. Mereu pe faza, Basescu a replicat: Am sa vin doamna, v-am retinut, sunteti imbracata in rochie rosie!
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.