Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
“O boala grava bantuie prin Maramures. Este vorba despre paranoia deputatului - fiola Mircea Man, care confunda judetul Maramures cu mosia personala. In obsesia sa pentru putere face presiuni asupra tuturor.” Asa si-a inceput conferinta de presa deputatul PSD Dan Mihalache, aflat la sfarsitul saptamanii trecute in vizita in teritoriu. Man a fost subiectul principal al discutiei. Referitor la acesta, Mihalache a subliniat ca singurul lucru la care se pricepe Man este tenisul (vizavi de faptul ca Man a ajuns in finala de tenis a turneului parlamentarilor desfasurat la Moscova, care a costat statul cateva miliarde de lei). In plus, Mihalache a precizat ca va adresa presedintelui PD, Emil Boc, o scrisoare deschisa in care ii va explica pe larg subiectul Mircea Man. Replica lui Man, contactat telefonic la Moscova, a fost imediata. “Mihalache e un fofilator pe langa putere si sta tot timpul prin spatele lui Nastase. Ii doresc vizite turistice placute prin Maramures”, a spus Man. Meciul dintre cei doi, inceput in campania din 2004, e departe de a se fi incheiat. Urmeaza zile fiebinti, cu un Man jucandu-se cu focul si uitarea...
Ciprian DRAGOS
ciprian@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.