Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu BotiÈ™ pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 21 Februarie , 2005
Mã tot mir: Operaþiunea “ecloziunea”
Doctorul Ciomu zice cã existã mai mulþi pacienþi care-l sunã insistent ºi îºi exprimã dorinþa de a fi operaþi numai ºi numai de el, având în vedere succesul mediatic de care s-a bucurat ultima sa intervenþie chirurgicalã. Mã gândesc cã pacienþii respectivii or fi din cei care vor neaparat sã-ºi schimbe sexul prin renunþarea la “obiectul muncii”. Ciomu pare mai potrivit sã opereze pinguinii grãdinii zoologice din Bremen. Pãsãrile alea au format patru cupluri homosexuale, manifestând un total dezinteres faþã de femelele speciei. Mai mult, unul dintre cupluri a adoptat o piatrã pe post de ou. Mai existã varianta în care Ciomu a fost solicitat de iubitele ºi nevestele pe care românii le-au bãtut în numãr record, taman de ziua lu’ Valentin, ca sã le opereze consorþii. N-or fi înþeles rumânii cine-i Valentin ºi de ce þin aºa de mult femeile sã-i sãrbãtoreascã ziua…
Cea mai importantã operaþie realizatã în ultimele zile rãmâne însã una din domeniul politicii: scoaterea la înaintare a lui Vanghelie “care este” membru PSD în bãtãlia pentru Primãria Capitalei. Ecloziunea oului analfabet e o miºcare disperatã a cloºtii cu pui din mai multe generaþii ºi niciunul cocoº. Ca ºi când Ciomu ºi-ar fi trecut bisturiul magic peste cuib în perioada clocirii ouãlor. Cel puþin pentru Capitalã, PSD-ul n-a prea puit personalitãþi cu creastã.
Dupã ce l-au renegat pe motive de nereguli cercetate de PNA ºi de neºtiinþã în conjugarea verbului “a fi”, perechile liderilor PSD l-au adoptat pe Vanghelie pe post de bolovan politic. Ce poate fi mai mãreþ pentru o capitalã europeanã care vrea sã redevinã “micul Paris”, decât un primar care nu poate sã vorbeºte decât cu agramacatisme, de nu-l înþelege decât Costi Ioniþã. Oul din care s-a nãscut catindatul Vanghelie e la fel de normal ca ºi oul în formã de lingurã produs de o gãinã din China.
S-ar putea zice cã ziua lu’ Valentin americanu’ n-a fost una prea reuºitã pentru femelele pinguin din Bremen ºi pentru românce, motiv de creºtere a ofertelor pentru cel mai cunoscut chirurg al þãrii. De Dragobete, veselia se anunþã ºi mai mare…
Ioan BOTIª
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.