Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Amnezia iliesciana
In urma cu ceva vreme, niste oameni politici s-au apucat sa faca afaceri cu niste arabi pripasiti prin campiile pline de miros balegos si mioritic. Nenorocitul care raspunde la numele de Ion si Iliescu sufera de o amnezie inexplicabila. Iesit din scaunul prezidential, “surasul Hirosimei”, “un zambet pe 16 mm”, cretinul care isi permite sa se uite la studenti fara sa-si scoata basca proletara in semn de respect pentru cei care au receptionat rangi in gura, a uitat ca niste arabi il insoteau pe vremuri in toate periplurile domniei sale prin lume.
In dreapta, stanga, mai sus si mai jos, huseinii si abdulahii brodau o poveste a unei Romanii violata si sus, si jos de un homosexual cu functie. Adrian Nastase zice ca n-are nici un amestec in toata treaba asta. Tipul cu care se dripalea in pauzele de sedinta ale guvernului zice ca nu stie nici el nimic… Intre timp, gusele enorm de supradimensionate ale porcilor cu nume de hrebenciuc, cozmanca, miky spaga si mischie s-au transformat intr-o himera heterosexuala; se facea ca Iliescu, un nenorocit de porc cu tenie imbarligata in toate matele pesediste, se adapa cu niste laturi refuzate de orice animal cu un pic de bun simt.
Taher inseamna un nume pentru uitare, Hayssam e un mic copil arab care se joaca cu grenadele in scutecele lui Iliescu, ouale lui Nastase sunt niste bile cu care se imbarliga Kadar, un tip scos de la naftalina de mass-media, si de care “animalul” Iliescu nu-si mai aduce aminte. Ce-mi place mie la toata treaba asta e faptul ca nevasta lui Iliescu nu stie ca sotul domniei sale se balaceste in laturile juridice cu tipa care era pe vremuri ministrul Justitiei, ca sotia lui Bombo n-a aflat inca cu cine “se veseleste” homosexual perechea ei si ca PNA-ul n-a depisdat inca legaturile mai mult decat evidente dintre mafia araba si cucernicul Iliescu, tipul cu mari probleme de aducere aminte.
Fostul presedinte al statului roman are cateva replici ce tind sa devina celebre: “Nu cunosc”, “Nu-mi aduc aminte” si “ Nu comentez”. Pana si magarii au memorie mai lunga. Chiar si magarii care, poligloti fiind, isi aduc aminte de arabii cu sarsanaua plina, care i-au calarit si sus si jos pe nenorocitii fara fund la pantaloni. Se zice ca nu-i bine sa doresti raul cuiva, dar nu vi se pare ca individul Iliescu e cam palid in ultima vreme?
Ioan BOTIS
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.