Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 6 Februarie , 2006
Le-a inghetat saracia!
Oricat pare de caraghios, locuitorii din Cavnic nu au bani din cauza frigului. Cel putin aceasta este explicatia directorului adjunct BCR la reclamatiile cavnicarilor care se plang de faptul ca nu-si pot scoate banii din singurul bancomat din oras. Oamenii sunt nemultumiti de faptul ca cele mai importante institutii din Cavnic vireaza salariile angajatilor pe carduri BCR, in conditiile in care banca are in acest oras un singur bancomat, si acela, uitat parca de lume.
Nemultumirile mocnesc de cateva luni, pentru ca bancomatul nu e alimentat la timp. Oamenii spun ca in majoritatea cazurilor cand au sunat la sediul bancii au mai avut mult de asteptat pana sa-si poata scoate banii. Au existat situatii in care au stat in fata bancomatului chiar si 50 de oameni, pentru ca li s-a spus ca masina cu bani ajunge in 20 de minute, pentru ca in final sa ajunga dupa 3 ore. Situatia este cu atat mai delicata, cu cat in orasul de la poalele Gutaiului nu exista nici un magazin care sa accepte plati de pe card, deci cavnicarii nu au alta varianta decat cea a platilor cash. In plus, o parte dintre cei care sunt nevoiti sa butoneze tastele bancomatului au avut de cateva ori neplacuta experienta sa ramana fara card, deoarece aparatul nu functiona la parametri normali. Oamenii nu au avut alta varianta decat sa stea de veghe langa bancomat pana la sosirea unor tehnicieni din Baia Mare.
In ultima vreme, nervii cavnicarilor au fost intinsi la maxim, in concluzie, reclamatiile ca nu-si pot scoate banii au ajuns pana la urechile noastre. Conducerea BCR promite ca va tine cont de parerile clientilor, iar pe viitor se va incerca evitarea neplacerilor.
Mircea CRISAN
mircea@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.