Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Lanticul, Bondi si economia judetului
Proaspat intoarsa din concediu, Bondi a mai inscris o gafa in lungul sir ce-i caracterizeaza cariera de prefect de Maramures. Inaugurarea agentiei „Dragos Voda” a Bancii Transilvania a fost un prilej pe care nu l-a putut rata. Subliniindu-si discursul cu zambete multiple, Bondi felicita Banca Transilvania in care, dupa opinia ei, „actionarul majoritar este statul”! Gafa a fost trecuta elegant cu vederea si recunoastem ca atunci cand isi tine gura inchisa, prefectul de Maramures este o revelatie pentru privitori. Kilogramele de lanturi si lanturele ce-i atarna la gat si la maini au fost puse in evidenta si de „lanticul” ce-i imprejmuia cu delicatete piciorusul stang, proaspat bronzat. Ne ingrijoreaza insa un lucru... oare unde se adaposteste Bondi cand fulgera?