Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/primaria-sighetu-marmatiei.jpg)
ISO 9001, implementat la Primăria Sighetu Marmației
Primăria municipiului Sighetu Marmației a demarat procesul de implementare a Sistemului de Management al Calității ISO 9001 în administrația publică locală. Auditul de certificare se efectuează în aceste zile, urmând ca până la sfârșitul anului 2012 Primăria Sighetu Marmației să obțină certificatul ISO 9001. Această certificare reprezintă o prioritate pentru administraţia locală sigheteană, deoarece generează încredere pentru calitatea serviciilor livrate, asigură credibilitate în relaţiile cu autorităţile şi partenerii de afaceri din ţară şi din străinătate, asigură recunoaşterea internaţională a performanţelor managementului din organizaţia certificată.
În conformitate cu documentele sistemului de management al calităţii, principalul obiectiv al Primarului Ovidiu Nemeș este satisfacerea cerinţelor cetăţenilor şi a comunităţii, a cerinţelor reglementare şi legale. De aceea, misiunea de bază a politicii în domeniul calităţii este focalizarea acţiunilor asupra identificării nevoilor şi aşteptărilor comunităţii pentru a le satisface pe deplin. Obţinerea certificatului ISO 9001 este doar un prim pas în eficientizarea activităţii administrației publice locale, întrucât sistemul, odată implementat, trebuie menţinut şi îmbunătăţit continuu de către personalul din executivul Primăriei, care la finele anului 2012 va trebui să dovedească realizarea tuturor indicatorilor de performanţă.