Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Echipa nationala de handbal feminin a plecat spre Macedonia fara prea mari sperante ca va atinge fazele avansate ale competitiei. Tinand cont de grupa imposibila in care ne aflam, cu unguroaicele care ne-au batut cam in toate meciurile oficiale ale ultimilor ani si cu Franta, care ne-a batut doar in urma cu cateva luni la Olimpiada, pana si conducatorii Federatiei Romane au declarat ca crestem o noua echipa, cautandu-si scuze pentru eventualitatea unui rezultat dezastruos. In plus, Radu Voinea nu a dovedit inca faptul ca este un antrenor potrivit pentru echipa nationala a Romaniei, existand nu putine persoane care il regreta pe Tadici, in ciuda stilului de antrenorat al acestuia, mai degraba potrivit secolului 19 decat secolului 21. Totusi, romancele au reusit sa produca o surpriza si sa invinga in fata medaliatei cu bronz la Olimpiada chineza, Ungaria. E adevarat ca victoria s-a produs pe fondul evolutiei extrem de slabe a unguroaicelor, dar victoria ne da speranta ca Voinea a reusit sa gaseasca, in sfarsit, rotita stricata din mecanismul echipei nationale. In celalalt meci al grupei, Danemarca a reusit sa bata Franta, un alt cosmar al echipei nationale romane, jucatoarele franceze reusind sa ne bata in China, in lupta pentru locurile 5-8. Doua victorii sau o victorie si un egal ne-ar fi suficiente pentru accederea in faza principala a competitiei, deci sa speram ca nici frantuzoaicele nu isi vor gasi ritmul pana la meciul cu noi. In celelalte grupe, nu s-au produs mari surprize, Rusia, Ucraina, Croatia si Germania reusind sa isi infranga adversarele din primul meci. O surpriza ar putea fi considerat rezultatul de egalitate scos de jucatoarele din Belarus in fata puternicei echipe a Suediei. Le uram romancelor mult succes si speram ca atat Camelia Balint, cat si Melinda Geiger, care nu a jucat in meciul de debut, vor avea un turneu excelent.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.