1.4823 RON

Newsletter

Ultimele comentarii

Marţi , 5 Februarie , 2008
In Cupa Africii pe Natiuni, Samuel Eto¼o face istorie. Ajungand la 16 cu cele doua goluri marcate in ultimul meci din grupa impotriva Sudanului, Eto¼o a reusit sa depaseasca recordul competitiei. Scorul final al meciului Camerun-Sudan a fost de 3-0. Precedentul record al competitiei fusese realizat inca din 1970 de catre ivorianul Laurent Pokou cu 14 goluri. In urma victoriei, Camerun (cu 6 puncte) merge in faza urmatoare a competitiei de pe locul doi din grupa, primul loc fiind ocupat de Egipt. Celelalte echipe calificate in faza sferturilor sunt Ghana si Guineea din Grupa A, Coasta de Fildes si Nigeria din Grupa B si Tunisia si Angola in Grupa D. In sferturile Cupei Italiei, Lazio a reusit sa bata pe Fiorentina cu 2-1, atat pe teren propriu cat si in deplasare. La Lazio a debutat Radu Stefan, jucatorul recent transferat de la Dinamo pentru o suma record in campionatul romanesc. Radu Stefan a evoluat usor ezitant la inceput, dar a reusit sa isi revina si sa faca un meci foarte bun tinand cont de faptul ca pana la ora meciului participase la un singur antrenament al noii sale echipe. La Fiorentina, Adi Mutu nu a jucat pentru a se odihni, antrenorul romanului considerand ca echipa inca are sanse la titlu. In celelalte intalniri, Inter s-a calificat in semifinala in dauna Juventus-ului la capatul a doua meciuri excelente incheiate cu scorul total de 5-4 in favoarea milanezilor. Cristi Chivu nu a jucat in niciuna dintre cele doua manse. Inter va intalni Lazio in semifinala, iar in cealalta As Roma va intalni Catania, echipa calificata in aceasta faza a Cupei Italiei pentru prima data in istorie.