1.4823 RON

Newsletter

Ultimele comentarii

Joi , 24 Ianuarie , 2008
Turul 2 al Openului Australian e aproape gata. Pana acum, favoritii si-au castigat in general meciurile. Federer a jucat ca si cand nu ar fi fost in spital, doar cu cateva zile inainte de inceperea turneului si l-a eliminat pe Diego Hartfield cu scorul de 6-0, 6-3, 6-0. Dupa meci a declarat ca era speriat inainte de meci, nestiind la ce sa se astepte, dar dupa ce a inceput meciul totul a mers bine si spera sa continue la fel pana in finala. De mentionat ca pentru Federer acesta a fost primul meci din acest an. Djokovic a trecut usor in primele doua seturi de germanul Benjamin Becker, dar in al treilea a avut probleme reusind totusi sa si-l adjudece la tiebreak (7-5). Dupa doar o ora si jumatate de joc Nadal a trecut usor de Laurent Serra cu scorul de 6-0, 6-2, 6-2. La feminin surorile Williams au trecut de doua chinezoaice, Meng Yuan si Yan Zi. Favorita numarul unu a turneului, Justine Henin, a jucat impotriva rusoaicei Olga Poutchkova. Belgianca si-a adjudecat usor primul set, dar in cel de-al doilea a scazut ritmul permitand rusoaicei sa ajunga la 5-5. Henin s-a concentrat si a reusit sa isi adjudece urmatoarele 2 gameuri incheind partida la a patra minge de meci. Meciul dintre chilianul Fernando Gonzalez si grecul Konstantinos Economidis a fost oprit pentru mai mult de 5 minute, pentru ca o parte din fanii acestuia din urma erau mult prea galagiosi. Pana la urma politia australiana a fost nevoita sa foloseasca sprayuri paralizante pentru a-i calma pe scandalagii. Cinci spectatori au fost dati afara din tribune. In meci, chilianul s-a impus dupa 3 seturi.