Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Marţi , 11 Decembrie , 2007
international
Prima faza a grupelor la Campionatul Mondial de handbal feminin s-a incheiat. Romania, asa cum asteptam cu totii, s-a calificat in faza urmatoare cu 3 victorii din 3 meciuri.
Grupa noastra a fost formata din Romania, Polonia, Tunisia si China. Alaturi de noi s-a calificat mai departe echipa Poloniei. Pana in acest moment, jocul fetelor noastre nu a stralucit, dar in mod evident calitatea acestuia a crescut de la un meci la altul. De remarcat ca pana si Rusia, campioana mondiala si castigatoarea grupei, a inregistrat un egal in meciul cu Brazilia, echipa care a terminat in grupa pe locul 3. In urmatoarea faza intalnim pe rand echipele Coreei, Spaniei, Ungariei si Germaniei.
Fetele noastre intra cu un bonus de 2 puncte pe care le-am adus datorita celor trei victorii din prima faza. Camelia Balint, jucatoarea HCM-ului si, evident, romanca noastra favorita, a jucat in primele 3 meciuri ceva mai mult de o ora si 11 minute si a inscris 3 goluri din 6 aruncari. Pana acum, jucatoarele romance cele mai prolifice la acest campionat sunt Maier care, cu 21 de reusite, este pe locul 7 in topul golgeterelor competitiei si Meirosu, cu 17 goluri dar care, dupa parerea mea, joaca cel mai bine din lotul nostru. In primul meci din urmatoarea faza, Romania si-a continuat parcursul bun, invingand Coreea cu 31-27.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.