1.4823 RON

Newsletter

Ultimele comentarii

Marţi , 27 Noiembrie , 2007
Dupa ce Israel a facut un joc perfect cu 4 zile in urma acasa in fata Rusiei, unde a castigat dand astfel inca o sansa englezilor de a se califica, acestia au intalnit miercuri pe un Wembley arhiplin liderul grupei, Croatia, echipa deja calificata si, se credea, fara prea multa motivatie de a lupta pana la capat in fata britanicilor. Dar meciul, in care pentru englezi era suficient un egal, nu a decurs deloc asa cum au sperat. Schimbarile absolut neinspirate facute in echipa de start de nefericitul Steve McClaren au trimis pe teren o echipa a Angliei dominata autoritar de croati. Croatii au condus cu 2-0 inca din minutul 15. La pauza McLaren face singura mutare inspirata din toata seara, introducandu-l pe David Beckam care va lua parte la actiunea din care Defoe va obtine penaltiul transformat de Lampard. Cateva minute mai tarziu, Crouch preia pe piept superb centrarea aceluiasi Beckam si egaleaza. Multimea de pe Wembley se dezlantuie, dar numai pana in minutul 77 cand un sut superb al noului intrat Patric din afara careului il invinge din nou pe Scott Carson, aratand inca o data criza grava de portari pe care o traverseaza Anglia. McLaren a anuntat ca nu demisioneaza, lasand la latitudinea Federatiei Engleze de fotbal demiterea lui. Alte echipe calificate saptamana trecuta sunt² Portugalia, Suedia, Turcia si Rusia.