1.4823 RON

Newsletter

Ultimele comentarii

Miercuri , 24 Octombrie , 2007
Lui Guus Hiddink i s-a prelungit contractul cu federatia Rusa de Fotbal. Si pe buna dreptate. In meciul disputat de britanici in deplasare care putea sa trimita atat Anglia, cat si Croatia direct la turneul final de anul viitor, Rusia a reusit sa invinga cu 2-1. Scorul a fost deschis in minutul 29 de Wayne Rooney, dupa o preluare pe piept senzationala si un sut din voleu pe langa portarul Vladimir Gabulov. Hiddink nu cedeaza si muta extraordinar, inlocuind vedeta rusilor Kerzhakov (jucator al adversarilor Stelei in Champions League, FC Sevilla) cu Roman Pavlyuchenko (jucator care activeaza in campionatul intern al Rusiei la FC Spartak). Fotbalistul de doar 25 de ani transforma un penalty obtinut de Konstantin Zyrianov, la doar 10 minute dupa introducerea pe teren, iar 4 minute mai tarziu acelasi Pavlyuchenko reia in poarta o minge respinsa de nefericitul portar britanic Robinson. Anglia mai are doar un meci de jucat contra liderului, Croatia, si are 23 de puncte. Rusia cu 2 jocuri de jucat se afla la doar 2 puncte in spatele englezilor si mai are de jucat 2 meciuri in deplasare in Andora si Israel. Se pare ca alegerea antrenorului Steve McClaren de catre Federatia Engleza de Fotbal ii va costa pe britanici prezenta la un turneu final.