1.4823 RON

Newsletter

Ultimele comentarii

Luni , 3 Septembrie , 2007
* Ole Gunnar Solskjaer se retrage din fotbal. Dupa 11 ani de zile in echipa lui Manchester United, mijlocasul norvegian paraseste gazonul. Cariera lui de fotbalist a fost curmata de o accidentare persistenta la genunchi. 6 titluri de campion al Angliei, doua Cupe ale Angliei, o Cupa a Ligii, 4 Supercupe ale Angliei, o Liga Campionilor, 91 de goluri si 235 de meciuri la gruparea condusa de Sir Alex Ferguson, 67 de partide si 23 de goluri pentru nationala Norvegiei, acesta e palmaresul lui Ole. * Roger Federer face legea in tenis pe orice suprafata. Iarba sau teren sintetic, nicio problema pentru „Extraterestru”,. Recent, la US Open elvetianul a facut o demonstratie de maiestrie, dupa ce a dispus lejer de americanul Scoville Jenkins in primul tur. O jumatate de ora, trei seturi, toate adjudecate de Federer: 6-3, 6-2, 6-4. * Nationala Ghanei a eliminat Brazilia din optimile de finala ale Campionatului Mondial under 17. africanii au trecut cu 1-0 de sud-americani, dupa ce intreaga repriza secunda au jucat cu un om mai putin. Golul calificarii in sferturi a fost inscris de atacantul Issac Donkor (’51).