Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 4 Iulie , 2005
Halas, ia cu Helas!
Stefan Halas, inca primar in comuna Remeti, a suferit un acces subit de condamnare penala pentru oaresce falsuri in actele publice („bai, acesta, iar vii cu cioace rasuflate?”, striga unu’ din randul doi al Prefecturii). Pentru a-l inlocui din functie pe Halas, prefectul Bondi tre’ sa mai primeasca doua bucati misive oficiale: una de la Tribunal (cu sentinta definitiva) si una de la secretariatul Primariei Remeti. Aia de la Tribunal a venit deja, iar aia de la Primaria lui Halas, nu. Ceea ce se stie. Ce nu se stie e motivul pentru care secretara Primariei Remeti nu a expediat misiva care i-ar da verde primarului (adica sefului ei). Pai, cat prefectul sta s-asteapta nemurirea sufletului (respectiv postasul cu tolba plina, care sa aduca misiva de la Remeti), o informam ca, la fel de subit ca si primarul, secretara s-a „imbolnavit” de-un concediu. Epuizare, taica! Si cat prefectul mai priveste nostalgic postasii care trec prin fata Prefecturii, secretara se prajeste pe undeva, iar Halas ia cu Helas (pe terasa), sa nu i se aplece. Ca-i inca primar. Hai, c-am zis-o!
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.