Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 28 Februarie , 2011
Gradinita noua la Cavnic
Aproape 50 de copii din Cavnic au, de cateva zile, un motiv de bucurie in plus. Asta pentru ca saptamana trecuta s-a inaugurat noul sediu al unei gradinite din localitate, unde functioneaza si o grupa de camin. „Noul sediu al gradinitei este in fosta cladire a Dispensarului. Sus, la etaj, am primit spatii pentru o grupa de camin si o grupa de gradinita. S-a amenajat intr-un mod extraordinar. Sunt doua grupe. Grupa de camin a amenajat-o Primaria, si holurile si baile, iar grupa mica s-a amenajat cu sprijinul exclusiv al parintilor. Grupa mica are 21 de copii, iar la camin sunt 24”, ne-a declarat educatorul Mihaela Roatis.
Schimbarea locatiei destinata educatiei copiilor era absolut necesara, cu atat mai mult cu cat pana acum activitatile se derulau intr-un imobil nesigur: „Pana acum au fost in cladirea veche de langa parcul de joaca, din apropiere de Politie. Functionam intr-un sediu care se darama. De exemplu, la mine la grupa se desprindeau bucati din terasa, conditiile erau foarte ciudate. Dar din fericire acum avem conditii. Investitia nu a fost foarte mare, important a fost ca a dat Primaria spatiu. In actuala locatie a fost Centrul Multifunctional. In partea de jos sunt medicii si gradinita e sus. Este foarte frumos”, a mai completat Mihaela Roatis.
Mircea CRISAN
mircea@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.