Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 28 Februarie , 2011
GAZETA DE DRAGOMIRESTI / „Cosmetizarea” Dragomirestiului
* Primarul orasului Dragomiresti, Vasile Iusco, a inteles ca imaginea unui oras conteaza. Si ca este data de detalii: fatadele cladirilor, trotuarele, parcurile, spatiile verzi. Asa ca, pe langa celelalte obiective, Iusco a demarat un proiect de amenajare a unui parc care va fi realizat in acest an.
Primarul Vasile Iusco tine la imaginea orasului pe care il conduce. Asa ca si-a fixat printre prioritati drumurile, trotuarele, canalizarea apelor pluviale, reabilitarea si modernizarea institutiilor publice. Primaria a pregatit un proiect privind constructia unui nou sediu, a unei case de cultura si a unei gradinite cu program prelungit, lucrare care va incepe in acest an.
Asa ca, primarul s-a preocupat si de amenajarea de parcuri. Anii trecuti, a fost amenajat un parculet de joaca pentru copii. Primarul a dorit insa modernizarea lui si amenajarea unor zone similare care sa cosmetizeze fata orasului. Astfel ca, a fost depus un proiect care va fi derulat in perioada urmatoare si care vizeaza amenajarea unui parc, care va cuprinde inclusiv o zona de joaca pentru copii: „sunt doua-trei locatii, cu banci, cu tot ce trebuie. Un oras modern are nevoie si de astfel de obiective”, a spus primarul Vasile Iusco.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.