Curs valutar
Euro
4.5680 RON
Dolar american
4.0093 RON
Lira sterlină
5.1744 RON
Forint unguresc
1.4823 RON
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2.
Luni , 14 Septembrie , 2009
Dragi elevi si parinti, stimati colegi
In fiecare toamna dechiderea festiva a anului scolar ne ofera tuturor ocazia sa impartasim atat emotia primului clopotel, cat si nelinistea ultimului an de liceu. Cu siguranta aceasta zi va ramane intiparita cu altfel de litere in calendarul nostru afectiv, deoarece pentru prima data ii intampinam in pragul inceperii anului scolar pe micutii care nu vor sa se desprinda de mana mamei lor pana nu o cunosc pe doamna invatatoare.
Va asigur, dragi elevi si stimati parinti, ca dascalii scolii maramuresene au inteles ca a fi educator este un dar pe care in fiecare zi il transformi intr-o bucurie de o viata, ca schimbarile produse in scoala maramureseana le vor fi de folos copiilor care le sunt elevi doar in masura in care vor fi atenti la nevoile, calitatile si interesele lor, la ceea ce conteaza cel mai mult pentru ei: sa fie ascultati cu rabdare si intelesi cu dragoste. Dragi elevi, fiti indrazneti in orice moment al vietii voastre, sorbiti cu nesat intelepciunea cartilor, fiti preocupati de acele lucruri care nu se pot realiza decat cu multa munca, fiindca numai in acest fel va veti forma mintea ce va va da putere. Cunoasterea si stiinta nu sunt altceva decat calea intrarii voastre in viata, in societate, ca oameni adevarati.
Conducerea Inspectoratului ªcolar al Judetului Maramures constata cu mandrie ca sistemul educational maramuresean este asezat pe un fagas de normalitate, scolile noastre se afla intr-o competitie continua, evenimentele locale si regionale sunt de calitate, iar competentele manageriale ale directorilor nu mai sunt legate de numarul de ani de experienta, ci de preocupari pentru invatare, pentru autoperfectionare. In aceasta atmosfera de sarbatoare, va doresc mult succes in noul an scolar!
Inspector Scolar General, Mariana Pop
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.