Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 4 Aprilie , 2011
De la un simplu liberal la un inalt pesedist
Am luat act de atacul presedintelui PSD Maramures, respectiv al copresedintelui USL Maramures, Mircea Ursache, in ceea ce priveste modul de administrare a Municipiului Baia Mare, realizat in special de primarul Cristian Anghel si in general de liberali.
Consider incorect si lipsit de etica, chiar si in politica, un astfel de demers al unei persoane straine de Baia Mare, care, cu toate ca este in uniune politica cu liberalii, isi permite sa-si atace colegii politici in presa, conform articolelor aparute pe diferite canale media din oras. De asemenea, este regretabila lipsa de reactie a reprezentantilor PNL, care - cu toate ca a fost atacat in special fostul presedinte al PNL Maramures si edil al orasului, iar in general toti liberalii din administratia publica - nu au inteles sa adopte o pozitie verticala sau sa-l conduca pe Mircea Ursache prin municipiu, spre a-i prezenta atat problemele cat si reusitele orasului. Daca o simpla campanie electorala pentru un an de primarie conduce la incordari de tipul celor consacrabile prin discursul lui Mircea Ursache, nu vreau sa-mi imaginez cum va functiona aceasta „uniune” in cadrul luptelor electorale din anul 2012…
Cu deosebita consideratie, Cristian Niculescu-Tagarlas
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.