Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 10 Aprilie , 2006
Comunicatori PSD, pentru reforma
Pentru a doua oara in Maramures s-a desfasurat un seminar de pregatire a purtatorilor de cuvant din mai multe organizatii judetene PSD. De aceasta data, la seminar a participat si Cristian Diaconescu, purtatorul de cuvant al partidului. In cele trei zile, participantii au dezbatut spinoasa problema a comunicarii intre partid si cei la care trebuie sa ajunga mesajul politic, precum si dialogul cu institutiile administrative. Participantii au declarat ca simpozionul a fost benefic, deoarece functia de purtator de cuvant e sinonima cu participantul activ la viata de partid, la luarea unor decizi etc. Si Diaconescu a fost multumit de modul in care filiala PSD Maramures, in speta Catalin Cherehes (purtatorul de cuvant maramuresean), a organizat simpozionul: „vom selecta 5-6 dintre acesti tineri pentru a-i aduce la Bucuresti, unde vor invata ce inseamna comunicarea inspre si dinspre partid. Ei vor fi pregatiti sa intre in batalia politica din 2008, cu ocazia alegerilor.” Timpul va decide daca cei prezenti vor schimba politica unui partid aflat intr-un proces de restructurare.
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.