Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
COMUNICAT DE PRESĂ
Ministerul Educației Naționale organizează, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Maramureș, în anul școlar 2016-2017, trei etape naționale ale olimpiadelor școlare ce se vor desfășura în județul Maramureș.
Astfel, în perioada 19-25.04.2017, la Colegiul Național „Mihai Eminescu”,
Baia Mare, va avea loc Olimpiada Națională de Biologie, care se desfășoară la cinci niveluri de studiu, într-o abordare duală, ce presupune probe teoretice și practice. În perioada 23-26.04.2017 se va organiza, la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”, Baia Mare, Olimpiada Națională de Limba Rromani Maternă, ce va reuni 115 participanți, elevi și cadre didactice.
În perioada 24-28 aprilie 2017 va avea loc, la Colegiul Tehnic „C. D. Nenițescu”, Baia Mare, Olimpiada Națională de Protecție a Mediului pentru elevii claselor a XI-a și a XII-a.
Biroul de presă al ISJMM