Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
COMUNICAT DE PRESĂ
În vederea asigurării, în condiţii de deplină siguranţă a participanţilor (elevi, cadre didactice, invitaţi), la activităţi extraşcolare, extracurriculare, sportive, culturale etc., Consiliul de administraţie al Inspectoratul Şcolar Judeţean Maramureş a hotărât următoarele: directorii unităţilor de învăţământ vor elabora o procedură adecvată acestui scop, pe care o vor valida în consiliul de administraţie al unităţii de învăţământ şi vor trimite un exemplar pe fax-ul ISJMM.
Această procedură va avea în vedere atât aspectele legate de spaţiul fizic, cât şi de resursa umană necesară, pentru a se evita orice risc.
Directorii se vor asigura personal de existenţa autorizaţiei de funcţionare şi a tuturor avizelor necesare pentru spaţiile de desfăşurare a activităţilor.
De îndată ce această procedură va fi adoptată, vor putea fi desfăşurate activităţile de acest gen.
Biroul de presă al ISJ Maramureş