Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Miercuri , 30 Ianuarie , 2008
coltul meu: Un man(dat) ratat!
Un fost director s-a suparat ca am scris despre ilustra sa persoana. In ajutorul lui a sarit un coleg si prieten pe care si noi il pretuim, pe principiu ca la greu nu iti lasi colaboratorii si prietenii de izbeliste. Din acest motiv nu te poti supara pe Grigore. In schimb, nu am inteles chestia cu documentarea. Fostul, cel putin a cochetat cu peledistii. Nu o spun eu, o spun cei care l-au avut la masa politicii (de doi bani). Ca am folosit o barfa ce circula prin targ, nu trebuie sa fie motiv de urecheat. In fond, ziarul lui Grigore se bazeaza in mare masura pe barfe. E si asta un mod de a face presa. Sa mai spunem ca fostul director a cerut repunerea pe functie, desi la momentul ala era pensionar. Nu este o inventie. Din pacate pentru el si din fericire pentru urbe, instanta nu a aprobat. Ca a primit niste bani inapoi nu inseamna nimic. Nici macar faptul ca respectivul fost director ar fi regretat de unii sau altii. Cei pe care i-a angajat, cumetriile pe care le-a legat cu unii sau altii ar putea induce ideea ca pensionarea lui ar fi fost un act necugetat. Nu este asa si nu o spun eu, ci oamenii care lucreaza din greu si au respect pentru un sef profesionist. Pe de alta parte, daca tot am fost urecheat, intreb si eu² de ce a venit cu cererea doar acum, de ce nu atunci cand s-a dat sentinta? Ce face cel care castiga un proces, adica adevarul si dreptatea este de partea lui? Sta si hiberneaza! Sau asteapta momentul (politic prielnic)? Nu astept raspuns, subiectul nu merita a fi continuat (din punctul meu de vedere), in schimb mai spun ca fostul director a mai fost sef la o alta institutie. Si de acolo a plecat cu fluieraturi si acolo are ceva proces castigat, proces care, pana la urma, nu a demonstrat nimic. Asa se intampla cand esti numit pe criterii politice!
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.