Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/author/medium/nicolae-teremtus.jpg)
Colţu' meu / UNPR Maramureş se întăreşte social-democrat-liberal
Preşedintele filialei, Emil Ambruş, este însoţit de secretarul executiv Mircea Dolha, Liliana Moga, Liviu Bechiş şi lideri ai organizaţiei de tineret. De 1 Martie, tinerii uneperişti au ieşit în oraş şi au oferit mărţişoare doamnelor şi tinerelor băimărene. Din acest punct de vedere, UNPR Maramureş s-a aliniat obiceiului partidelor mari. Gesturi politice cu iz electoral, dar care sunt un pic de mai frumoase, în ultimă instanţă. UNPR Maramureş a avut şi noutăţi, însemnate. Liderul tinerilor democrat-liberali, Mihai Onisei, a trecut la UNPR, alături de câteva zeci de tineri. Onisei a spus că nu mai doresc să facă politică de pe margine. Probabil va fi unul din candidaţii la CL Baia Mare. O altă achiziţie este Ioan Toma, fostul secretar al PSD Maramureş. cel care era prezent zi şi noapte în sediul social-democrat. Toma este o achiziţie importantă, el fiind un bun organizator. Dolha a afirmat că în perioada următoare vor veni în UNPR zeci de pesedişti, cei care au format nucleul dur al organizaţiei conduse de Dolha în perioada social-democrată.