Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 8 Ianuarie , 2007
COLTU' MEU: Sarutul lui Iuda
In saptamana sarbatorilor de Craciun, noi, cei de la GAZETA, am organizat o actiune pentru copiii din sistemul institutionalizat (DPC) si pentru mai multe familii aflate in sistemul de protectie a persoanelor cu handicap. Pentru a putea oferi cadouri si pachete cu alimente, am apelat la sufletul unor oameni cu suflet. Nu mai reiau, am publicat un material dedicat respectivei actiuni. Ma opresc la o intamplare care arata cine sunt oamenii care ne-au reclamat la dicotisti. De la organizatia PSD Baia Mare am primit zece pachete cu alimente pe care le-am daruit persoanelor cu handicap. In ziua fixata, cei din organizatia baimareana au adus alimentele la sediu filialei si le-au impartit la pensionari etc. Acolo am fost invitat si eu, pentru a lua cele zece pachete si a le duce persoanelor cu nevoi, familiilor care au fost nominalizate de Directia de Asistenta Sociala. In holul filialei pesediste era un freamat deosebit. Mai multi membrii ai organizatiei se ocupau cu distribuirea pachetelor. Dupa ce am primit pachetele, am considerat ca este frumos sa le multumesc liderilor prezenti acolo, in principal lui Ioan Blajan. Eram pe picior de plecare din sediul PSD, cand unul dintre cei care se ocupau cu impartitul pachetelor, Mircea Dolha, s-a apropiat de mine si mi-a spus ca, in ciuda celor intamplate, doreste sa imi ureze sarbatori fericite. Am intins mana, gandind ca este saptamana in care trebuie sa uitam. Dar, Dolha a vrut sa ne pupam. si ne-am pupat. Eram cu un picior in afara si oamenii doreau sa intre, nici nu am stiut ce sa fac. Am acceptat sa ne pupam si sa ne uram sanatate si sarbatori fericite, crezand ca asa trebuie. M-am inselat! Dolha este un personaj periculos. Dolha este disperat si a facut pactul cu diavolul. In jurul lui Dolha se invart multe din necunoscutele cazului nostru. El este cel care a facut lobby pentru ca unii sau altii sa dea declaratii. Dolha este disperat si crede ca daca a dat pachete s-a spalat de pacate. Cred ca s-a inselat. A urmat retinerea lui Dan. Individul Dolha a avut un aport insemnat la aceasta minunata actiune a dicotistilor. In momentul in care am aflat, am simtit arsura urarii lui Dolha. M-am dus si m-am spalat. Degeaba. Un sentiment de greata mi-a amarat gura. Am luat peria si am frecat pana am simtit ca ard. Am scuipat…Degeaba! De atunci, tot scuip.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.