Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/author/medium/nicolae-teremtus.jpg)
Vineri , 27 Mai , 2011
Coltu’ meu / Demnitati si demnitate
S-a terminat cu nebunia alegerilor si va incepe nebunia alegerilor. In vara este aproape sigur ca vor fi alegeri pentru Colegiul Est-deputati in Baia Mare. Probabil pentru aceasta demnitate nu vor fi bataliile electorale precum la Primarie. Desi mandatul in cazul deputatilor, a parlamentarilor in general este mai lung, in 2012 vor fi alegeri parlamentare in iarna, se pare ca nu are mare trecere, cel putin in acest moment. Doar PSD-ul a anuntat ca s-au inscris in competitia interna patru lideri pesedisti. Celelalte partide nu au spus inca nimic. Daca pentru un viitor deputat de Baia Mare deocamdata nu pare a fi batalie mare, in Consiliul Local lucrurile stau altfel. Plecarea lui Mircea Dolha din CL a lasat un loc gol in tabara pesedista. S-a tot spus ca vine unul sau altul, dar mai des era nominalizat Dacian Manoliu, celebrul. Acum e sigur. El va fi cel care il inlocuieste pe Dolha. La sedinta de CL in care va fi instalat noul primar se va face rocada trandafirie. Dacian Manoliu este un fost consilier local intr-un mandat mai vechi, atunci cand s-a facut de mandra minune. Mai nou are o constructie ridicata ilegal, pentru care se judeca cu Primaria. Din aceasta perspectiva este o situatie ciudata. In sedintele de comisii s-a discutat unde va merge Manoliu, in ce comisie. Consilierii viitori colegi de CL cu Manoliu au spus ca ar vrea la Urbanism, dar i-a umflat rasul cand au spus o asemenea nazdravanie. Desi nu prea are importanta unde esti. Istoria recenta, chiar a lui Manoliu a demonstrat-o cu prisosinta. Va fi amuzant, daca nu tragi-comic. Un alt loc care e ba liber, ba nu se afla in tabara PDL. Vasile Vlasin, declarativ a spus ca participa la ultima sedinta de CL, luna trecuta, inainte de alegeri. Se vehicula numele lui Dinuca Selejan pe locul ramas liber. Dar Vlasin a dat o declaratie politica, atunci. Ramane in CL! Cel putin inca o vreme.
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.