Curs valutar
Euro
4.5680 RON
Dolar american
4.0093 RON
Lira sterlină
5.1744 RON
Forint unguresc
1.4823 RON
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2.
Luni , 14 Februarie , 2005
Chiuzbãian pierde…
Amelia Chiuzbãian, fost director al Sucursalei CEC Baia Mare, a început sã piardã procesele care i-au adus „celebritatea” în urbe. Întâi a pierdut procesul cu actuala conducere a Sucursalei (proces în care este acuzatã de comportament agresiv, de calomnie, insultã). Sãptãmâna trecutã, Chiuzbãian a pierdut ºi procesul intentat actualului director al Sucursalei CEC (pe motiv de calomnie prin presã). Actualul director a fost achitat, iar Chiuzbãian a avut de plãtit cheltuieli de judecatã. Speranþa lui Chiuzbãian rãmâne în sertarele de la PNA Cluj.
Dupã cum am mai relatat, se spune cã „fosta” are pile la PNA Cluj, prin persoana unui procuror (Pãºcuþiu) care ar fi „îngropat” dosarul Mihalache (probabil pe aceeaºi filierã se „lucreazã” la dosarul Sighet, subiect pe care îl vom publica în curând). Încã nu credem cã PNA Cluj este o anexã a lui Chiuzbãian. Dupã cunoºtinþele noastre, acolo sunt profesioniºti care vor merge pânã la capãt ºi nu vor þine cont de numele din dosarele în care este implicatã Chiuzbãian.
Pe de altã parte, fostul director al Sucursalei continuã sã facã plângeri penale împotriva unor poliþiºti, procurori ºi cine mai ºtie cine. Din întâmplare, consultând unul din dosarele Chiuzbãian am observat cã avocatul angajat a fost plãtit cu 20 de milioane pentru un proces. Un simplu calcul aritmetic, având în vedere câte procese are pe rol, ajunge la un rezultat financiar care mirã. Totuºi, de unde?
Nicolae TEREMTUª
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.