Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/cerc-pedagogic-la-ulmeni.jpg)
Cercul pedagogic al directorilor, la Ulmeni
Activitatea desfăşurată în cadrul întâlnirii a fost coordonată de doamna inspector şcolar, pentru management instituţional, Valentina Todoran, şi de echipa managerială a liceului, director Rus Anca Crina şi director adjunct China Maria, în parteneriat cu ISJ MM şi Primăria Oraşului Ulmeni.
Tema Cercului pedagogic „Implementarea sistemului de control managerial intern”, a fost abordată cu seriozitate şi profesionalism, materialele prezentate fiind complexe, astfel încât ele să poată fi utilizate ca instrument de lucru de către directori.
Organizată sub forma unei dezbateri, activitatea s-a dovedit a fi un eficient schimb de experienţă între directorii participanţi, care au prezentat exemple de bună practică în implementarea SCIM, din unităţile şcolare pe care le reprezintă.