Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 20 Februarie , 2006
Centura de castitate a prefectului
Profitand de noile reglementari legislative, cei din Prefectura si Consiliul Judetean Maramures (CJ) isi vor putea savura in liniste cafeaua. Jandarmii de la poarta sunt o bariera de pavaza. In cladire nu mai intra decat acreditatii sau cei insotiti de catre oficiali ai institutiei. Reprezentantii Prefecturii sustin ca transparenta-i sfanta si ca oamenii vor fi ascultati daca au urgente, chiar fara fie inscrisi la audiente. Ne pastram suspiciunea, mai ales ca si noua ne e greu sa ajungem la “imparatie”. Exemplu: pentru a dialoga cu un reprezentant al CJ, ne-am izbit de oamenii Prefecturii. De ce este curioasa Bondi cine ii viziteaza pe cei din CJ? Purtatorul de cuvant (si de umbrela) ne-a lamurit: “cum de ce au chemat la poarta om din Prefectura, daca ziaristii vroiau pe cineva din CJ? Pentru ca CJ nu are un tabel cu ziaristii acreditati. I-am spus purtatorului de cuvant al CJ sa faca o lista sau sa-i spuna jandarmului: ba, nene, lista care a dat-o Prefectura pentru presa, ia-o in considerare si pentru noi!”
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.