Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 26 Februarie , 2007
Bursa vorbelor: Mahalaua reprezentativa suprema
Dupa circul de pe scena damboviteana, tot mai multi oficiali europeni se intreaba daca meritam aderarea la UE. Eu ma intreb daca n-ar merita statul de Tara a Pacalelilor. Sau a pacalicilor. Cam tot ce se intampla cu minunatii guvernanti, politicieni si “legiuitori” are iz de gluma. “Baiul” e ca nu mai rade nimeni… Poate, din cand in cand, doar cei care-si spun “organul reprezentativ suprem al poporului roman si unica autoritate legiuitoare a tarii”. Un organ care-si ridica polale-n cap dar care tipa precum o fecioara cand este criticat. O “autoritate legiuitoare” care ne explica fluturandu-si ploapele ca urmareste interesul national, dar care voteaza pe banda, cateodata chiar de doua ori, dupa care se scuza ca a fost o ….farsa. O farsa la fel de mare ca si circul pe care ni-l servesc aproape zilnic palatele, opozitia, puterea. Ma intreb daca, “organul reprezentativ suprem” al poporului roman, se gandeste vreodata, in ceasurile in care motaie in scaun, daca romanii nu cumva s-au saturat de circ, si vor paine. Daca nu cumva, s-au gandit sa se adapteze ei atitudinii “alesilor” la urmatoarele alegeri. Cei mai multi sa absenteze, unii sa doarma in cabine, o parte sa voteze de doua ori, o parte sa faca scandal… Ne platiti pentru asta?
Ioana LUCACEL
ioana@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.