Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Marţi , 4 Decembrie , 2007
Bursa vorbelor. Jenant, miseilor!
- de Ioana Lucacel -
Dupa dublul scrutin de duminica mi-am dat seama ca politica romaneasca nici curva nu mai e si nici macar „porumbar¬. De ce? Pentru ca politicienii romani nici macar nu s-au chinuit sa se prefaca ca au invatat ceva din acest dublu scrutin si nici macar nu s-au chinuit sa minta frumos ca le pare rau. Am vazut aceleasi discursuri jenante de falsi castigatori, aceiasi oamenii lipsiti de responsabilitate, aceiasi „razgandeni¬ si aceiasi politicieni rupti de realitate. N-au inteles ca nu exista un singur vinovat pentru lehamitea care a cuprins electoratul roman, n-au inteles ca lumea nu mai vrea circ, ci paine, si n-au inteles ca lumea nu-i voteaza, nu pentru ca e frig, a zis x sau y, ci pentru ca nu merita. Numai ca, in politica, adevarul trebuie sa astepte pana cand va avea cineva nevoie de el. P.S.² Aceasta rubrica este dedicata celor care recunosc ca sunt misei si care-si descriu faptele cu „jenant¬. Adica nimanui. Dar am decis sa poarte acest titlu atata timp cat miseii nu vor recunoaste ca sunt misei si nu-si vor descrie faptele cu „jenant¬. Banuiesc ca va fi un titlu longeviv.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.