Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 5 Iunie , 2006
Bucuria copiilor cu dizabilitati
Cu ocazia Zilei Copilului, Directia de Asistenta Sociala si pentru Protectia Copilului Maramures a organizat o serie de manifestari sportive pentru copiii din sistem. Pe parcursul a doua zile, aproximativ 100 de copiii cu dizabilitati usoare si medii din Sighet si Baia Mare s-au intrecut in probe sportive (alergare si viteza). Dupa selectii, realizate ca la orice competitie sportiva (concursurile au fost conduse de profesori de la Scoala Sportiva), s-au desemnat castigatorii pe grupe de varsta. Una din problemele Directiei a fost obtinerea unor sponsorizari pentru a premia copii merituosi. GAZETA de Maramures a apelat la mai multi consilieri locali pentru a ajuta financiar aceasta actiune coordonata de Adriana Florea. Organizatiei PNL Baia Mare, care a suportat o parte din cheltuieli (tricouri, materiale sportive), si consilierului PSD Mircea Dolha, care, in nume personal, a contribuit de asemenea cu banii necesari achizitionarii acestor cadouri, le multumim. Cea mai mare bucurie a fost modul in care au primit copiii aceasta actiune. S-au simtit extraordinar si si-au exprimat dorinta de a mai participa si la alte actiuni sportive, nu doar cu ocazii festive. In acest sens, Directia va face demersurile necesare pentru ca elevii aflati in sistemul de protectie sa participe la competitii sportive organizate, probabil pe perioada vacantei de vara. Ar fi un inceput, pentru ca si acesti copii sa fie acceptati de comunitate, iar sloganul „Si ei sunt copiii nostri” sa exprime realitatea.
Nicolae TEREMTUS
teremtus@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.