Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 28 Noiembrie , 2005
Au castigat cu GAZETA
Pentru GAZETA de Maramures, 25 noiembrie reprezinta ziua in care se trage linie. Pentru ca in 25 noiembrie 2002 a inceput totul, ne gandeam ca acum, la trei ani “distanta cronologica”, sa nu ne bucuram altfel decat impreuna cu cititorii nostri.
La ceas aniversar, nu organizam “ziua portilor deschise”, pentru ca acest fapt a devenit obisnuinta, modalitatea aleasa pentru a marca implinirea celor trei ani de existenta fiind un concurs care sa-i premieze pe cei mai norocosi cititori. Asa ca, la inceputul lunii octombrie am anuntat ca in cadrul unei receptii organizate in 26 noiembrie vor fi acordate “Premiile de excelenta ale GAZETEI”, eveniment pe care ni l-am propus sa devina traditie. Saptamana viitoare veti afla si numele celor care au primit trofee pentru contributia adusa la dezvoltarea judetului in urmatoarele domenii de activitate: administratie publica locala, politica, economic, sanatate, cultura si sport. De asemenea, tot atunci veti afla si cui am inmanat premii pentru intreaga activitate desfasurata in acest an, indiferent de domeniul in care activeaza.
In ceea ce priveste premiile anuntate pentru cititorii fideli ai GAZETEI, nu ne putem permite sa prelungim perioada de asteptare. Reamintim ca pentru participarea la concurs a fost nevoie sa se completeze un talon care sa fie expediat spre redactie. In data de 25 noiembrie, cand a avut loc tragerea la sorti, s-a aflat numele castigatorilor.
Premiu 1 milion de lei (vechi): Irina Homorodan (str. Victor Babes, Baia Mare), Ioan Roman (str. Petre Dulfu, Baia Mare), Coriolan Carbunar (Sacalaseni), Ioan Ardelean (str. Afinei, Baia Mare) si Veronica Georgeta Mihalca (Hija nr.22).
Premiu abonamente pe trei luni la GAZETA: Florentina Feier (str. Vasile Alecsandri, Baia Mare), Livia Maria Tatar (str. Bogdan Voda, Baia Mare), Ion Mihai (str. Unirii, Sighetu Marmatiei), Cristina Silvia Centea (Bd. Republicii, Baia Mare), Cristina Tatar Ciocotisan (str. Uranus, Baia Mare), Victor Pop (str. G. Enescu, Baia Mare), Nicolai Cocerjuc (comuna Bistra), Nicolae Marc (str. Tineretului, Cavnic), Cristea Pamfil (str. Progresului, Baia Mare).
Castigatori ai invitatiilor la receptia GAZETEI: Iudit Balazs (str. Malinului nr. 8A Baia Mare) si Vasile Tatar Ciocotisan (str. Uranus nr.78 Baia Mare). Acestia au avut ocazia sa petreaca o seara de neuitat alaturi de persoanele aflate in cele mai importante functii din Maramures (pe care le-au regasit de multe ori in paginile publicatiei noastre) si, bineinteles, alaturi de echipa GAZETEI. Saptamana viitoare vom reveni cu detalii despre surprizele si atmosfera de care au avut parte cei prezenti la aceasta receptie.
Mircea CRISAN
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.