Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/aproape-15-milioane-de-lei-pentru-modernizarea-strazilor-din-comuna-miresu-mare.jpg)
Aproape 15 milioane de lei pentru modernizarea străzilor din comuna Mireșu Mare!
Gabriel Zetea: ,,Îl felicit din tot sufletul pe Ioan Mătieş, primarul din Mireșu Mare, pentru toate proiectele importante pe care le-a implementat în comunitate în acești ani. Un bun gospodar știe că orice economie locală se poate dezvolta atunci când are o infrastructură de calitate, iar acest lucru este aplicat cu profesionalism în Mireșu Mare. În acest sens, administrația locală a obținut proiectul de modernizare a străzilor de interes local în comună, cu o valoare de 14.470.440,35 lei cu TVA, din care 10.850.000,00 lei provin din bugetul de stat. Procentul de finanțare din bugetul de stat este de 75%, iar sursa de finanțare este Programul Național de Investiții "Anghel Saligny" al Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. În prezent, proiectul se află în stadiul de execuție a lucrărilor.