Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
A trecut ºi isteria Valencia. Am ratat ºi am murit frumos. Peste ani, în palmares nu va scrie nimic despre ratarea lui Cristea sau despre presiunea Stelei din ultimele minute. Nu ne va rãmâne în memorie nici golul antologic al lui Aimar, ci doar rezultatul, un 2-0, pe cât de sec, pe atât de concludent. Charterul lui Becali, primele exorbitante de victorie, presupusul pariu de 150.000 de dolari ºi tot tãvãlugul sunt doar balcanisme efemere, aferente unei isterii create artificial. Cine a vãzut mãcar o secvenþã din partidã ºi-a dat seama cã se întâlnesc douã echipe din sfere diferite de performanþã. A visa cu ochii deschiºi este la îndemâna oricui, a crea performanþa este cu totul altceva. În umbra propriei ogrãzi þesem intrigi, explorãm butelii, pãstorim mioare sau degustãm savarine. Alþii câºtigã Liga Campionilor ºi Cupa UEFA. Cândva, o fãcea ºi Steaua. Cam de mult ne-am obiºnuit sã ne uitãm la alþii ºi sã tânjim… la seriozitate, poate!
Claudiu BÃBAN
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.