Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Unul din principiile universale ale lumii in care traim este ca nimic nu este de neinlocuit, oricat de important ar fi lucrul sau persoana la care facem referire. Einstein a fost un geniu, cei care i-au urmat au inventat bomba atomica. Neil Amstrong a pasit pe luna, urmasii sai dezvolta tehnologii spatiale. Jesse Owens a infrant doctrina ariana, azi sportivii de culoare domina majoritatea sporturilor. Pele si Maradona au marcat istoria fotbalului, dar ea azi e scrisa de Ronaldinho sau Shevchenko. Mereu omul s-a folosit de puterea exemplului pentru a crea alte exemple. Mutu a fost considerat mereu un urmas al lui Hagi. Prin urmare, lipsa lui de la echipa nationala nu e o tragedie, ci doar un fapt care trebui acceptat. In dorinta arzatoare de identificare cu exemplele, adesea exageram, lucru care s-a intamplat si in acest caz. Dorinta de a vedea un Hagi in Mutu a fost mai mare decat mirarea de a-l gasi pe Hagi in jocul lui Mutu. De aceea, lipsa lui Mutu din nationala pare o tragedie. Doar pare!
Claudiu BABAN
claudiu@gazetademaramures.ro
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.