Curs valutar
![Euro](/plugins/interface/gfx/eur.jpg)
4.5680 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Dolar american](/plugins/interface/gfx/usd.jpg)
4.0093 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
![Lira sterlină](/plugins/interface/gfx/gbp.jpg)
5.1744 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_up.jpg)
![Forint unguresc](/plugins/interface/gfx/huf.jpg)
1.4823 RON
![](/plugins/interface/gfx/exchange_down.jpg)
Recomandările Gazetei
Evenimente locale, concerte, teatru, expoziții, filme, cărțiNewsletter
Ultimele comentarii
bonta emese pe 29.02.2024 la 09:22
Domnilor ziaristi, sunteti intr-o grava eroare din nou, sunt in muzeu de pe vremea lui Ceausescu, domnul Alexa ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
G. Buju pe 16.01.2024 la 01:04
Felicitari lui !
Bun si de cinste Morosan !!
De mirare e ca polutucii din acelashhh aluat moroseni nu fac ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
Pompiliu Barbu pe 14.11.2023 la 16:08
Un om deosebit! De ar face fiecare roman pe sfert din ce a facut acest om Romania ar fi departe!
Nelu Botiș pe 29.09.2023 la 14:27
1. Stimate domnule Teremtus, cu tot respectul, vreau sa va comunic faptul ca Bonta Emese nu va respecta.
2. ![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/plugins/interface/gfx/2rightredarrows.jpg)
![](/images/news/medium/default.jpg)
Luni , 10 Martie , 2008
8 martie PNL-ist pentru femeile anului 2007
Adriana SZABO
adriana@gazetademaramures.ro
Doamnele si domnisoarele anului 2007 au fost premiate de PNL Baia Mare. Joi seara, in incinta Teatrului Municipal, liderul organizatiei municipale PNL, Cristian Niculescu Tagarlas, impreuna cu colegii de partid si cu primarul Cristian Anghel le-au asteptat pe doamnele si domnisoarele care s-au distins in anul precedent in domeniile in care activeaza. Fiecare femeie care a trecut pragul Teatrului a fost intampinata cu flori, dar dintre cele invitate, doar 12 au fost „norocoase”.
Astfel, in domeniul asistentei sociale, doamna anului 2007 a fost Cornelica Ilea, director la Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Maramures. Eleonora Ghetie a fost premiata si felicitata pentru realizarile Serviciului Public de Ambient Urban. In domeniul afacerilor, recunoasterea pentru activitatea din anul 2007 i-a revenit Otiliei Mihaila, director general la SC Complex Mara SA. La capitolul invatamant, premiata a fost Delia Pop, directoarea Colegiului National “Vasile Lucaciu”.
Potrivit spuselor lui Cristian Niculescu Tagarlas, distinctiile oferite de PNL Baia Mare nu au avut rolul de a ridica valoarea persoanelor, ci de a le recunoaste realizarile din domeniul de activitate. Programul a inclus si un scurt spectacol performat de doua dintre actritele de la Teatru. La final, cand sa serveasca sampania, s-a luat curentul. Fie organizatorii au vrut sa dea evenimentului o tenta de mister, fie cineva a fost deranjat ca a lipsit dintre premiati.
Comentariile celorlalți
Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.
Comentează acest articol
Adaugă un comentariu la acest articol.